Aktuality

Sazenice jahod
Již přijímáme objednávky na sazenice pro podzimní výsadbu. Prodej začne koncem srpna, přesný termín určíme podle vývoje počasí a včas zveřejníme.


 
Japonské topoly


Japonský topol je představitel v současnosti stále populárnějšího způsobu přípravy ekologického paliva, jelikož se jedná o rychlerostoucí dřevinu. Japonský topol je kříženec topolu černého a topolu Maximowiczova. V současné době je nejrozšířenější klon J-104 a J-105.Jedná se o dvoudomou rostlinu samičího pohlaví. Rozmnožování z matečnic se provádí tzv.řízkováním, což je laicky sázení části mateční rostliny, která zakoření a sama roste. Roční přírůstek je 2,5 - 4 metry dle klimatických a půdních podmínek. Po třech letech je porost možno štěpkovat, po pěti letech kácet na kulatinu. Dřevina dospívá mezi 8 až 10 rokem svého růstu a její ekonomická životnost je cca 25let.
Dřevina je nenáročná a snese i dlouhodobější zaplavení, je tedy vhodná  i do záplavových oblastí, říčních náplav nebo i na povrchy bez vegetace (např. náspy, stavební navážky, lesní paseky). Výsadba je zakázána v ekokoridorech (jedná se o nepůvodní dřevinu).
Vlastní výsadba je u řízků vhodná koncem března a celý duben (pozdější výsadba je ohrožena jarními přísušky). Sazenice je možno sázet od jara až do podzimu. V prvním roce je důležitý přísun vláhy a ochrana proti zarůstání plevelů (odebírají potřebné živiny pro růst).
Ceny:
Řízky:                 3Kč/ks včetně DPH
Sazenice:         15Kč/ks včetně DPH
Osobní odběr (řízky i sazenice) nebo zasílání obchodním balíkem (pouze řízky).


Kategorie: JAPONSKÉ TOPOLY


Zpětné odkazy
Reklama