AKTUALITY
Sazenice jahod
Již přijímáme objednávky pro jarní výsadbu, sazenice budeme expedovat v průběhu dubna, přesný termín zahájení prodeje bude zveřejněn podle průběhu jara.

 

Jablečný mošt
Taktéž u nás můžete zakoupit 100% jablečný mošt, 10ti litrový bag-in box za 240Kč.

 

Ovocné stromky, keře a růže
Prodej ovocných stromků, keřů a růží zahájen. Otevřeno máme Po-Pá 7.00 - 15.30hod a So 7.00-12.00hod.

 


 

Japonské topoly

Kategorie: JAPONSKÉ TOPOLY

Japonský topol je představitel v současnosti stále populárnějšího způsobu přípravy ekologického paliva, jelikož se jedná o rychlerostoucí dřevinu. Japonský topol je kříženec topolu černého a topolu Maximowiczova. V současné době je nejrozšířenější klon J-104 a J-105.Jedná se o dvoudomou rostlinu samičího pohlaví. Rozmnožování z matečnic se provádí tzv.řízkováním, což je laicky sázení části mateční rostliny, která zakoření a sama roste. Roční přírůstek je 2,5 - 4 metry dle klimatických a půdních podmínek. Po třech letech je porost možno štěpkovat, po pěti letech kácet na kulatinu. Dřevina dospívá mezi 8 až 10 rokem svého růstu a její ekonomická životnost je cca 25let.
Dřevina je nenáročná a snese i dlouhodobější zaplavení, je tedy vhodná  i do záplavových oblastí, říčních náplav nebo i na povrchy bez vegetace (např. náspy, stavební navážky, lesní paseky). Výsadba je zakázána v ekokoridorech (jedná se o nepůvodní dřevinu).
Vlastní výsadba je u řízků vhodná koncem března a celý duben (pozdější výsadba je ohrožena jarními přísušky). Sazenice je možno sázet od jara až do podzimu. V prvním roce je důležitý přísun vláhy a ochrana proti zarůstání plevelů (odebírají potřebné živiny pro růst).
Ceny:
Řízky:                 3Kč/ks včetně DPH
Sazenice:         15Kč/ks včetně DPH
Osobní odběr (řízky i sazenice) nebo zasílání obchodním balíkem (pouze řízky).ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
Jaké choroby mohou mít Vaše jahody
www.hobbyzahrada.cz

Jak si pojistit dobrou úrodu jahod a jiných plodů
www.novinky.cz
 
Jak se starat o jahodiště
www.novinky.cz

Co prinášejí jahody pro Vaše zdraví
vareni.cz/jahody/ 
 
Popínavé jahody, nebo šikovný podvod?
www.svet-bydleni.cz
 
NAŠI PARTNEŘI